שאלות נפוצות על ספות נפתחות

ספה נפתחת היא נושא שרבים מתעניינים בו, ולפיכך לרבים יש שאלות שחוזרות על עצמן שוב ושוב. על מנת לענות לחלק מן השאלות ריכזנו בעמוד הזה תשובות לשאלות הנפוצות ביותר.

ש: מה זה ספה נפתחת ולמי זה מתאים?
ת:ספה נפתחת הינה רהיט המשמש בדרך כלל כספה, ולפיכך מתאים לסלון באופן יומיומי. אלא שבניגוד לספה רגילה, הספה הנפתחת מסוגלת להפוך בתוך שניות ספורות למיטה נוחה ונעימה. כך, הספה הנפתחת מהווה פתרון אידיאלי למי שמתגורר בדירה קטנה בה קיימת מצוקת מקום; כמו כן הספה מתאימה למי שאוהב לארח משפחה או חברים, משום שאפשר להלין בה אורחים אפילו בהתראה קצרה.

ש: אילו סוגים של ספות נפתחות יש?
ת: קיימים סוגים רבים ושונים של דגמי ספות נפתחות למיטות, כך שניתן לבחור ספה לכמעט כל צורך. יש ספות שנפתחות למיטות יחיד, ספות שנפתחות למיטה זוגית, מערכות ישיבה פינתיות שנפתחות למיטה, עם ארגז מצעים או בלי... ועדיין לא הזכרנו את הגדלים השונים, העיצובים המרהיבים, שלל הצבעים ומרקמי הבדים.

ש: איזו ספה כדאי לקנות?
ת: חשוב לקנות ספה נפתחת על פי הצרכים שלכם. לדוגמה, אם אתם נוהגים לארח הרבה, מומלץ לבחור ספה נפתחת למיטה זוגית. לחלופין, אם אתם מתגוררים בדירה מרובת נפשות ומחפשים פתרון נוח שישמש הן כרהיט והן כמקום נוח לשינה, ספה נפתחת למיטת יחיד היא הפתרון שלכם.
חשוב שלפני קניית הספה תמדדו את המקום שיש לכם בבית על מנת לוודא שהיא אכן תיכנס פנימה. אין דבר מאכזב יותר מלקנות ספה נפתחת למיטה רק כדי לגלות מאוחר מדי שאין בחדר די מקום לפתוח אותה.

ש: אילו יתרונות יש לרכישה של ספה נפתחת?
ת: לספה נפתחת יש מספר יתרונות. היתרון הברור ביותר מביניהם הוא היותה חסכונית במקום, משום כשהיא במצב מקופל היא משמשת כספה רגילה וכאשר היא נפתחת היא משמשת כמיטה. כלומר, מדובר בשני רהיטים ברהיט אחד, מה שמייתר את הצורך ברכישת מיטה (או פותר בעיה של מצוקת מקום, אם אתם מתגוררים בדירה קטנה, למשל).

בנוסף, ספה נפתחת למיטה בדרך כלל כוללת ארגז מצעים, אולם אף אחד לא מכריח אתכם לאחסן שם דווקא מצעים. ארגז המצעים יכול לשמש כמקום אחסון נוסף למצעים, כריות או שמיכות, או לשלל חפצים אחרים שאין להם מקום אחר. יודגש כי קיימים גם דגמים שאין בהם ארגז מצעים, אם אינכם זקוקים למקום אחסון נוסף.

ספה נפתחת היא גם פריט ריהוט מעוצב שיכול להשפיע על המראה הכללי של הדירה כולה. בזכות המגוון האדיר של דגמים, בדים, צבעים ומרקמים תוכלו לבחור ספה שמשתלבת במראה הכללי של הדירה שלכם, ולחלופין לבחור דווקא בספה שתהיה שונה מן העיצוב הכולל על מנת לבלוט באופן ייחודי. הכל על פי טעמכם והחלטותיכם.

והחשוב מכל – ספה נפתחת היא פשוט פריט נוח ופרקטי. הרי כל אחד צריך ספה בסלון, וגם אם אתם לא מארחים הרבה, למה שלא תציבו בסלון ספה נפתחת למיטה פשוט כי היא נוחה ושימושית, ורק למקרה שיתחשק לכם לארח מישהו ללילה?
חזרה