איך בוחרים ספה נפתחת למטרות אירוח

האם ידעתם שבמדינת ישראל יש את המספר הרב ביותר של חגים מבין כל מדינות העולם? אם לא די בחגי ישראל המסורתיים כמו ראש השנה ופסח, הרי שמדינת ישראל היא גם מדינת קיבוץ גלויות, וכמעט כל מי שעולה לישראל ממדינה אחרת נוהג לחגוג את החגים שהביא איתו מהבית, כגון נובי גוד של עולי רוסיה או סיגד של יוצאי אתיופיה.
אנחנו אוהבים לחגוג, אוהבים לארח ואוהבים להתארח. פעמים רבות אנחנו צריכים לדאוג למקום לינה עבור האורחים שלנו, לעיתים באופן מתוכנן ולעיתים בהחלטה רגעית. מי שהתמזל מזלו להתגורר בדירה עם מספר רב של מיטות פנויות יסתדר בקלות עם הצורך להלין את אורחיו, אבל מי שאין לו מקום פנוי בבית למיטות עודפות עשוי להתקשות במציאת פתרון ולהסתפק בשינה על הספה. אבל... למה לישון על הספה אם אפשר לפתוח אותה למיטה נוחה ונעימה?ספה נפתחת למיטה היא הפתרון האידיאלי.
היא יכולה לתפקד ביום-יום כספה רגילה לחלוטין, ורק כאשר מגיעים אורחים היא יכולה להפוך בקלות למיטה. למעשה, ישראלים רבים שאינם מתכננים לארח נוהגים לרכוש ספות נפתחות למיטות, פשוט כדי שיהיו בבית למקרה הצורך. מי יודע מתי בפעם הבאה יגיעו חברים ויזדקקו למקום להניח בו את הראש.

אז איך בוחרים ספה נפתחת?

מה תדירות השימוש הצפוי בה?
אם אתם מתעניינים בספה נפתחת אז ודאי שיש צורך בה, אבל חשוב גם להגדיר את השימוש הצפוי בה. האם למשל תזדקקו לספה באופן יומיומי, אחת למספר חודשים או אולי אינכם צופים שימוש בה כלל ואתם רק רוכשים אותה למקרה שתצטרכו? מן ההגדרות הללו ניתן לגזור משמעויות באשר לחוזק הספה ועמידותה בפני פתיחות תכופות או מעטות.
מה מאפייני הספה שאתם צריכים?
יש דגמים המגיעים עם ארגז מצעים ויש כאלה שלא כוללים אותו. אם אתם זקוקים למקום אחסון, תוכלו להשתמש בארגז המצעים הזה ללא קשר לפתיחתה למיטה או לא. אם אינכם זקוקים למקום האחסון, תוכלו להזמין דגם ללא ארגז מצעים וכך לחסוך במחיר הספה.
כמו כן יש דגמים שנפתחים לאורך ויש דגמים שנפתחים לרוחב. למה זה חשוב? משום שסידור הרהיטים בחדר עשוי להשפיע על אופן השימוש בספה. באופן אידיאלי, ספה שנפתחת למיטה אמורה להישאר במקומה ולא להסתובב או לזוז למקום אחר בחדר. לכן חשוב לוודא שהספה נפתחת בכיוון שיהיה לכם טבעי ונוח לשימוש.
הכי חשוב, נוח לכם?
אין ספק שהדבר החשוב ביותר בספה הוא הנוחות שלה. ספה נפתחת לא צריכה להיות פחות נוחה מספה רגילה, וכל אחד יכול למצוא את הדגם שהכי נוח לו בו: עם מזרן רך או קשיח, עם אפשרות כוונון כדי שאפשר יהיה להשתרע עליה עם ספר טוב או שאין בכך צורך כי רוב הזמן פשוט תשבו עליה ותצפו בטלוויזיה?
בחרו היטב
הדבר החשוב ביותר בקשר לקניית ספה נפתחת הוא אותו דבר שחשוב בקשר לקניה של כל רהיט אחר: הוא חייב לענות על הצרכים שלכם באופן מושלם ומדויק. הגדירו את הצרכים שלכם וחפשו את הספה המשולמת שתענה עליהם. אחרי הכל, ספה נפתחת למיטה היא בראש ובראשונה ספה. זהו רהיט שנקנה בדרך כלל לשימוש של מספר שנים, ולכן אין שום סיבה להתפשר על אף אחד מהקריטריונים שתקבעו לעצמכם. אם הספה לא נוחה לכם, אל תקנו אותה. אם היא יקרה מדי, שקלו מחדש את מסגרת התקציב ובדקו האם תוכלו להתגמש. אם לא – המשיכו לחפש עד שתמצאו את האחת והיחידה שלכם.
חזרה