איך בוחרים את הספה המושלמת

בחירה של ספה עבור הסלון בבית מחייבת תשומת לב למספר שיקולים חשובים, חלקם נוגעים לאסתטיות ולעיצוב יתר חלקי הסלון וחלקם נוגעים לבריאות הגב וליציבה נכונה. כאשר מדובר בסלון של דירה בה חיה משפחה שלמה, כלומר יותר מאדם אחד עושה שימוש בספה, יש להתחשב גם בהעדפות של יתר בני הבית. בקיצור – מדובר במשימה שאיננה פשוטה כלל וכלל.

בבית בו מתגוררים ילדים קטנים, כל הורה יודע שיש סיכוי טוב לשפיכה או מריחה של שלל חומרים, בעיקר נוזליים - ולכן בעת בחירת הספה מומלץ לבחור בספה בצבע כהה אשר עשויה מחומר קל לניקוי. אחד מן החומרים הפופולריים ביותר למטרה זו הינו המיקרופייבר אשר דוחה נוזלים וחומרים אחרים, ובזכותו כל הרהיטים בבית מוגנים מפני לכלוך. כל מה שצריך הוא רק להעביר סמרטוט, והריהוט ניצל.

בבית בו מתגוררים אנשים מבוגרים יש חשיבות גבוהה לשיקולים הבריאותיים. כלומר, מומלץ לבחור בספה שתהיה מותאמת למצבם הבריאותי של היושבים עליה, ומומלץ אף להגיע באופן פיזי לאולם תצוגה של ספות כאלה ולהתיישב עליהן לפני הרכישה.
ככלל, דרגות קושי גבוהות יתאימו לאנשים הסובלים מבעיות גב. בנוסף, מבוגרים רבים נוטים לחוש שלא בנוח בעת ההתיישבות והקימה מספות רכות מדי לטעמם, וכן בעת הישיבה עליהן.
בבית שבו אוהבים לארח מעת לעת בני משפחה וחברים יש שיעדיפו לרהט את הסלון עם ספות נפתחות למיטה. אמנם בעבר המושג ספה נפתחת היה שם נרדף לרהיט כעור ולא נוח, אבל היום קיים מגוון אדיר של ספות מרהיבות, מעוצבות, צבעוניות, ומעל הכל – נוחות. למעשה, גם מי שלא מארחים בתדירות גבוהה נוטים לקנות ספה נפתחת למיטה, רק בשביל הסיכוי שייעשה בה שימוש באופן ספונטני.

איך בוחרים צבע של ספה?
באופן טבעי, ובמיוחד כאשר הספה מצטרפת לריהוט שכבר קיים בבית (ואיננה, למשל, חלק מרכישה של מערכת ריהוט חדשה ומלאה לסלון לאחר שיפוץ כולל של הבית), הבחירה של הצבע שלה תלויה כמובן בעיצוב הכללי הקיים. לדוגמה, אם מדובר ברכישת ספה עבור סלון קלאסי שמאופיין בצבעים חמים, מומלץ להשתמש בצבע חם גם עבור הספה עצמה. אם הסלון קטן יחסית, כדאי לבחור בצבעים בהירים דווקא על מנת לפתוח את החלל ולתת לו תחושה אוורירית יותר. אם יש ילדים בבית, כאמור, מומלץ לבחור במערכת הצבעים הכהה יותר.
אפשר אפילו לערבב בין גוונים דומים של רהיטים, כגון ספה בצבע חום כהה וכורסאות בצבע חום בהיר, ואם יש לכם נפש אמנותית ורצון לבעוט במוסכמות, אתם בהחלט יכולים לבחור בשלל צבעי הקשת עבור מערכת הישיבה שלכם.
מאידך, בסופו של דבר ועם כל הכבוד לצבע, יש לקחת בחשבון גם את הנוחות. אחרי הכל, הסלון הוא אחד החדרים המרכזיים ביותר בבית, כך שכדאי שיהיה נעים ונוח לשבת על הרהיטים שבו.
חזרה